UA

До всіх публікацій

Як здати на права в Україні у 2024 році

16 тра 2024
Наявність автомобіля - гостра необхідність для кожної сучасної людини. З цієї причини все більша кількість українців приймають рішення отримати автомобільні права, щоб стати повноцінним учасником дорожнього руху. Сьогодні відомо 9 різних категорій транспортних засобів, для керування якими потрібно отримати відповідне посвідчення:
  1. А1 - мопеди і скутери, об'єм мотора в яких не перевищує 50 см3. Для отримання прав мінімальний вік майбутнього водія має бути від 16 років.
  2. А - мотоцикли та інша мототехніка з двигуном від 50 см3. Видача прав також здійснюється, починаючи з 16-річного віку.
  3. В1 - трицикли, квадроцикли або квадроцикли. Для відкриття категорії водій повинен бути повнолітнім (з 18 років).
  4. В - легкові автомобілі вантажопідйомністю до 3,5 т. Така категорія вважається найбільш затребуваною, даючи змогу керувати машинами з 18 років.
  5. С1 - вантажні автомобілі з вантажопідйомністю до 7,5 т. Отримати права можна з 18 років.
  6. С - категорія вантажних автомобілів від 7,5 т і вище. Видача прав можлива з 18 років.
  7. D1 - категорія, що дає змогу керувати мікроавтобусами та іншим транспортом для перевезення пасажирів з обмеженою кількістю місць (до 16 осіб). Права можна отримати з 21 року.
  8. D - категорія, що дозволяє керувати автобусами з кількістю місць для пасажирів від 16 і більше. Права також можна отримати з 21 року.
  9. Е - категорія відкриває можливість керувати складами з вантажними причепами. Отримати права можна з 19 років за наявності відповідного стажу водіння.
Тому першим кроком на шляху до отримання прав на водіння вважається вибір конкретної категорії. Необхідно визначитися, управління яким видом транспортного засобу слід освоїти.

Основні кроки до здійснення своєї мрії: що потрібно, щоб отримати права на авто

У 2024 році процес отримання посвідчення та статусу "водій" нічим не відрізняється від попередніх років. Насамперед потрібно отримати досвід і знання, щоб відчувати впевненість за кермом будь-якого транспорту. У результаті майбутній водій має записатися в автошколу або вибрати інший варіант навчання.

Поширені варіанти навчання водінню: як і скільки потрібно здавати на права

Згідно з нововведеннями 2024 року, в Україні для отримання водійських прав не обов'язково проходити курс теорії виключно в автошколі. Сьогодні майбутні водії зможуть вивчити теоретичну частину самостійно або найняти репетитора, обговорюючи з ним майбутній графік уроків. Такий варіант надає безліч переваг для зайнятих людей, яким складно виділити зайві кілька годин у будні або вихідні дні. Після вивчення теорії можна відразу записатися на теоретичний іспит у СЦ МВС. Якщо варіант самостійного навчання неактуальний, рекомендується вирушити на пошуки відповідної автошколи. Багато шкіл сьогодні пропонують два формати навчання - онлайн і офлайн. Щоб не помилитися в процесі вибору установи, варто віддавати перевагу школам, у яких є:
  • ліцензія від Міністерства освіти України;
  • сертифікат про акредитацію від СЦ МВС.
У процесі вибору установи важливо ознайомитися із запропонованими курсами, обираючи оптимальне співвідношення годин практики і теорії. Не менш важливим критерієм є кількість, розташування філій: багато автошкіл у великих містах пропонують кілька філій у різних районах для зручності учнів. Потрібно ознайомитися також із викладацьким складом, врахувати досвід інструкторів, оцінити автопарк, порівняти вартість навчання і прочитати актуальні відгуки випускників.

Як швидко можна здати на права: вивчення теоретичної частини

З метою отримати права на машину слід почати з вивчення теорії - ПДР, правил надання першої медичної допомоги на дорозі, водійського етикету, особливостей внутрішнього устрою автомобіля та іншого. Важливо пам'ятати: у 2024 році в Україні було змінено порядок складання іспитів. Щоб отримати доступ до проходження практичної частини, необхідно вивчити теорію та успішно скласти іспит з теоретичної частини в СЦ МВС. У разі невдачі в процесі перевірки теорії майбутній водій не зможе перейти до практики водіння. Під час вивчення теорії в класі (в автошколі) учень може ставити викладачеві запитання, користуватися запропонованими додатковими матеріалами, переглядати навчальні відео. Щоб підготуватися до майбутніх іспитів, необхідно розглядати питання, які можуть бути представлені в білетах. Окремо варто розглянути добірку навчальних відеофрагментів, де запропоновано варіанти, як проїхати певне перехрестя, як рухатися з урахуванням сигналів регулювальника та інше.

Як скласти іспит з водіння: проходження практичної частини

Практика - наступний етап і завершальна стадія на шляху до отримання водійського посвідчення з відповідною категорією. Остаточна ціна на навчання в автошколі залежить від кількості годин практики, передбачених в обраній програмі. До практики будуть допущені всі учні автошколи, які успішно склали іспит з теорії. Якщо майбутній водій самостійно вивчав теорію, тоді після складання іспиту в СЦ МВС, він може одразу придбати практичний курс навчання в автошколі. Умовно практика ділиться на два основних етапи:
  1. Відпрацювання знань, отриманих на практиці, на спеціально облаштованому майданчику - на автодромі. Разом з інструктором учень навчається плавно рушати з місця, гальмувати, заїжджати під гірку, в гараж, виконувати розвороти на місці та інше.
  2. Виїзд у місто. Після освоєння навичок водіння інструктор пропонує учневі виїхати на дорогу, щоб практикуватися в умовах міського руху.
Для підготовки до практичної частини іспиту інструктор допоможе змоделювати екзаменаційну програму, пропонує учневі відпрацювати популярні маршрути, які часто обирає екзаменатор.

Де скласти іспит на права: особливості складання іспитів та отримання прав

Одним з найпоширеніших запитань від учнів автошколи вважається наступне питання: що потрібно, щоб здати на права в Україні з першої спроби? Необхідно приділити особливу увагу своїй підготовці і правильно вибрати відповідну автошколу. Екзаменаційний блок, запропонований у СЦ МВС, складається з двох частин:
  • Теорія. До уваги учнів запропоновано білети з 20 запитаннями, відповіді на які потрібно встигнути надати за 20 хвилин. Під час складання іспиту в класі встановлено 4 камери з перехресною зйомкою + запис звуку. Це унеможливлює ймовірність списування чи сторонньої допомоги під час відповідей на білети.
  • Практика. Учень автошколи демонструє свої навички водіння екзаменатору на автодромі, а потім - виїжджає з ним у місто, пересуваючись за вказаним маршрутом.
В умовах воєнного стану по всій території України у 2024 році практика водіння на майданчику біля СЦ МВС була скасована. У результаті практична атестація проходить тільки за заданим маршрутом. Виходячи з нових правил, усі учні проходять такі етапи:
  1. Вивчення теоретичної частини - самостійно або в автошколі (на вибір).
  2. Складання іспиту з теорії в СЦ МВС.
  3. Проходження практики в автошколі - на автодромі та по місту.
  4. Складання внутрішнього тесту з практики в автошколі (перевірка навичок і знань перед основним іспитом).
  5. Складання іспиту з практики в СЦ МВС.
  6. Успішне отримання водійських прав на термін - 2 роки. По закінченню 2-річного "випробувального" терміну для водія можна отримати довгострокове посвідчення.
Теорія буде не зарахована, якщо учень не вклався у виділений йому час - 20 хвилин, якщо учень припустився більш ніж 2 помилок у білеті. У такому разі учень буде автоматично відправлений на перескладання - іспит можна перескладати необмежену кількість разів. Кожне перескладання можливе через 10 днів після першої спроби (це оптимальний час, щоб підготуватися до питань). Кількість спроб перескладання практичної частини також не обмежена і також має інтервал у 10 днів. Однак варто пам'ятати: перескладати практику можна протягом 2 років з моменту отримання свідоцтва, що підтверджує проходження практичної частини в автошколі. Після 2-річного терміну водієві потрібно знову вступати до автошколи і проходити практику. Розібравшись з тим, як здати на права в Україні, кожен охочий зможе втілити в реальність свою заповітну мрію і придбати автомобіль (або інший транспортний засіб з урахуванням відкритої категорії). Якщо практика водіння та іспит проходили на автомобілі з АКПП, у правах буде відповідна позначка - код "78". Це означає, що водій має законне право керувати автомобілями тільки з коробкою автомат. При навчанні на авто з МКПП водій може керувати транспортом і з АКПП, і з МКПП.
Подібні статті
16 тра 2024
Сліпа зона автомобіля
Перед виїздом на проїжджу частину кожен водій повинен подбати про те, щоб забезпечити собі максимальний огляд з усіх боків автомобіля. Така підгот ...
Читати далі
16 тра 2024
Як здати на права в Україні у 2024 році
Наявність автомобіля - гостра необхідність для кожної сучасної людини. З цієї причини все більша кількість українців приймають рішення <a href= ...
Читати далі
26 лют 2024
Зі скількох років можна здавати на права
<a href="https://stolica.com.ua/uslugi/podgotovka-na-kategoriyu-a/">Категорія «А»</a> надає можливість керувати різними двок ...
Читати далі
Знижка
4000 грн
Залиште заявку та отримайте знижку!