UA

До всіх публікацій

Сліпа зона автомобіля

16 тра 2024
Перед виїздом на проїжджу частину кожен водій повинен подбати про те, щоб забезпечити собі максимальний огляд з усіх боків автомобіля. Така підготовка є важливою для всіх водіїв, незалежно від досвіду та стажу водіння, від певного типу транспортного засобу. Важливо виключити можливість утворення сліпої зони автомобіля, щоб мати змогу повністю контролювати ситуацію на дорозі. З цією метою ще в автошколі інструктори навчають, як правильно налаштувати дзеркала – заднього виду, бічні (зі свого боку та з боку пасажира). Але навіть така підготовка не забезпечує 100% огляду. Це пов'язано з особливостями кожного транспортного засобу. Розрізняють всілякі сліпі зони автомобіля, про які важливо знати та пам'ятати не тільки водію, а й пішоходам, іншим учасникам дорожнього руху.

Що таке сліпа зона в автомобілі?

Існує таке поширене поняття, як мертва зона автомобіля або сліпа зона автомобіля. Під даними поняття прийнято розглядати обмеження оглядовості з сидіння водія внаслідок особливості конструкції конкретного виду транспорту, інших об'єктів, розташованих поблизу. Такі зони не дозволяють водієві повністю контролювати ситуацію на дорозі. Залежно від транспорту розрізняють різні сліпі зони автомобіля.

Основні мертві зони легкових та вантажних авто

Сліпа зона легкового авто знаходиться у різних частинах транспорту. Щоб унеможливити виникнення аварійних ситуацій на дорогах, власники легкових машин повинні пам'ятати про наступні зони:
  • Бічні стійки перед транспортом. Незважаючи на те, що дана конструкція досить вузька, але з боку водія саме вона часто перекриває видимість, коли пішохід переходить дорогу.
  • Праве дзеркало. Враховуючи розташування керма (з лівого боку), бічне дзеркало, розташоване праворуч, не надає повного огляду. З цієї причини високі ризики зіткнень і аварій під час виконання різних маневрів на дорозі.
  • Ліве дзеркало. Бокове дзеркало з лівого боку вважається «тимчасовою» сліпою зоною у машини, коли сусідні авто рухаються на рівні даного дзеркала. Така зона зберігається до моменту, коли водій на власні очі не побачить цей транспорт.
  • Задній бампер. При русі заднім ходом оглядовість становить менше 50%. В результаті рекомендується додатково встановлювати парктронік із камерою, звукові датчики.
Незалежно від того, яким транспортним засобом керує водій, він повинен також врахувати й основні сліпі зони фури. Одна з головних мертвих зон розташована попереду біля правого колеса. Водій фури не бачить транспорт з правого боку, а тому не рекомендується маневрувати на дорозі, сподіваючись уникнути аварійної ситуації. Особливо небезпечним вважається маневр, коли легковий автомобіль обганяє фуру з правого боку на трасі. Найчастіше такий обгін закінчується зіткненням. Крім того, варто пам'ятати, що навіть за наявності реакції з боку водія вантажної машини, гальмівний шлях вантажівки набагато більший. Для вантажних машин та машин з причепами використовують спеціальний знак сліпа зона, щоб інші учасники дорожнього руху були акуратнішими та заздалегідь бачили небезпечні зони.

Як контролювати сліпу зону

Існує безліч варіантів, як контролювати сліпу зону з метою унеможливити зіткнення. Найпоширенішим вважається варіант, коли перед тим, як почати рух заднім ходом, водій просить свого пасажира вийти та допомогти виїхати чи заїхати на вільне місце. Крім цього, потрібно врахувати ще кілька поширених порад:
  1. Застосування парктроніка, який передбачає використання вбудованої камери. Він зможе вказати на наявність перешкод позаду авто. Але, якщо перешкода занадто низького розташована і не потрапляє в огляд камери, високі ризики зіткнення, наїзду.
  2. Додаткові дзеркала. До цього списку входять параболічні, сферичні, електрохромні та інші види доступні для покупки на авторинку.
  3. Правильне налаштування всіх дзеркал перед початком руху.
У процесі навчання в автошколі учні зможуть дізнатися більше корисної інформації про сліпу зону вантажівок, легкових автомобілів, характерні знаки, якими позначають подібні зони. Таким чином можна навчитися контролювати ситуацію на дорозі, щоб мінімізувати ризики стати одним з учасників ДТП.
Подібні статті
16 тра 2024
Сліпа зона автомобіля
Перед виїздом на проїжджу частину кожен водій повинен подбати про те, щоб забезпечити собі максимальний огляд з усіх боків автомобіля. Така підгот ...
Читати далі
16 тра 2024
Як здати на права в Україні у 2024 році
Наявність автомобіля - гостра необхідність для кожної сучасної людини. З цієї причини все більша кількість українців приймають рішення <a href= ...
Читати далі
26 лют 2024
Зі скількох років можна здавати на права
<a href="https://stolica.com.ua/uslugi/podgotovka-na-kategoriyu-a/">Категорія «А»</a> надає можливість керувати різними двок ...
Читати далі
Знижка
4000 грн
Залиште заявку та отримайте знижку!