UA

До всіх публікацій

Жести інспектора-регулювальника: як розбиратися в знаках 

26 лют 2024
Виходячи з дому, всі в обов'язковому порядку зобов'язані пам'ятати про жести регулювальника ПДР, про які розповідають в автошколі під час вивчення теоретичної частини. Але, згідно з результатами щорічних опитувань, понад 60% водіїв не знають або не до кінця пам'ятають всі актуальні значення жестів. Насамперед необхідно пам'ятати: інспектор перебуває в пріоритеті, його жести важливіші за всі знаки, розмітку, що присутні на дорозі. За наявності працюючого світлофора погляди водіїв однаково мають бути спрямовані на інспектора-регулювальника. Це перше й основне правило, яке вважається найпростішим і найзрозумілішим. Набагато складніше утримати в голові всі знаки, які можна буде побачити під час зустрічі з інспектором. Для виконання різних рухів руками часто інспектори не обходяться без свого головного інструменту - жезла.

Які жести регулювальника існують?

Розбираючись із тим, як зрозуміти регулювальника, рекомендується врахувати кілька базових сигналів, що демонструють подальшу поведінку водіїв і пішоходів:
  • права рука з жезлом або без - положення "вгору";
  • дві руки розведені на всі боки;
  • права рука з жезлом або без - положення "перед собою".
Рухи регулювальника точні й послідовні. Щоб можна було з легкістю стежити за сигналами, інспектор одягнений у відповідну форму з відбивними знаками. Що означають жести регулювальника: вчимося розуміти знаки З метою розібратися з сигналами регулювальника було вигадано спеціальний віршик, який має знати напам'ять кожен водій. Крім того, кожен зі знаків може асоціюватися у водіїв з конкретним сигналом світлофора.

Як запам'ятати жести регулювальника: яким знаком буде показано жовтий сигнал світлофора

Згідно з правилами регулювальника, потрібно залишатися на своїх місцях і не рухатися. Причому команда "зупинки" актуальна для всіх, незалежно від того, куди повернуть інспектор - до пішоходів або транспорту. Цей знак часто застосовують, з метою розчистити перехрестя, коли слід пропустити спецтранспорт: він розцінюється, як жовтий сигнал світлофора, вказуючи - зараз зміниться рух на окремій ділянці дороги.

Жезл "дивиться" вправо - заборонний жест регулювальника ПДР

Усі пішоходи, транспорт, які перебувають по праву сторону припиняють рух. Це положення регулювальника розцінюється за типом заборонного сигналу - червоне світло.

Зелена стрілка вправо - знаки інспектора

Повертаючись обличчям до транспорту, спрямовуючи на нього жезл, інспектор дозволяє повернути праворуч (зелена стрілка дозволяє рух тим, кому потрібно повернути праворуч). Однак рух в інші боки суворо заборонений - основний знак для решти транспорту розцінюється подібно до червоного заборонного сигналу.

Жезл "дивиться" вліво

Якщо корпус інспектора розгорнутий у лівий бік, а рука з жезлом спрямована перед собою, можна йти або їхати в будь-якому напрямку. Порівнюючи цей знак зі світлофором, для водіїв горить зелене світло. Виняток із правил стосується водіїв трамваїв: під час руху рейками вони можуть повертати тільки в лівий бік.

Червоний сигнал світлофора або заборона на будь-який рух

Коли регулювальник (жест у вигляді розведених рук у боки, руки опущені донизу) повернувся до пішоходів/водіїв обличчям/спиною, усі мають перебувати на своїх місцях. Цей знак аналогічний тому, коли жезл "дивиться" вгору.

Переваги використання знаків регулювальника

Пам'ятати про всі знаки регулювальника і ПДР обов'язково повинен кожен водій, пішохід. Адже такі жести мають найвищий пріоритет на дорозі і часто використовуються в разі вимкнення світлофорів, під час ДТП на окремій ділянці дороги та в інших ситуаціях. Знання таких жестів допоможе водієві швидко подолати перехрестя, не порушувати ПДР під час в'їзду на круговий рух, у разі проїзду пішохідних переходів та інше. Це безпосередньо пов'язано з безпекою всіх учасників, а також унеможливлює ймовірність отримання штрафу при порушенні ПДР. Кожен водій повинен пам'ятати: коли інспектор вже починає змінювати положення корпусу, а водій ще не встиг виконати дозволений маневр - це не є порушенням правил, а значить виключена ймовірність отримати грошове покарання у вигляді штрафу. У результаті можна завершити розпочатий маневр. Але всі інші водії за цим транспортом повинні залишатися на місці. Якщо регулювальник помітить, що водій або пішохід не розуміють його жестів, він може використовувати інші сигнали, які допоможуть їм швидко зреагувати. Таким чином, варто пам'ятати, що інспектор-регулювальник на будь-якому з перехресть - необхідний помічник, який вкаже правильний рух з метою уникнути аварійної ситуації.
Подібні статті
16 тра 2024
Сліпа зона автомобіля
Перед виїздом на проїжджу частину кожен водій повинен подбати про те, щоб забезпечити собі максимальний огляд з усіх боків автомобіля. Така підгот ...
Читати далі
16 тра 2024
Як здати на права в Україні у 2024 році
Наявність автомобіля - гостра необхідність для кожної сучасної людини. З цієї причини все більша кількість українців приймають рішення <a href= ...
Читати далі
26 лют 2024
Зі скількох років можна здавати на права
<a href="https://stolica.com.ua/uslugi/podgotovka-na-kategoriyu-a/">Категорія «А»</a> надає можливість керувати різними двок ...
Читати далі
Знижка
5000 грн
Залишіть заявку та отримайте знижку 5000 грн.