UA

До всіх публікацій

Зі скількох років можна здавати на права

26 лют 2024
Категорія «А» надає можливість керувати різними двоколісними видами транспорту – мопеди, мотоцикли, скутери. У цьому випадку майбутні водії зможуть записатися до автошколи з 16 років – одразу після отримання паспорту. Наявність українського паспорту є головною умовою, оскільки без цього документа неможливо буде скласти іспит у СЦ МВС. Для отримання посвідчення водія потрібно пройти повноцінний курс навчання. При цьому учні зможуть вибрати будь-який із форматів навчання:
  1. Онлайн вивчення теорії самостійно – у домашніх умовах. Після складання іспиту в СЦ МВС з теорії учень зможе продовжити навчання в автошколі – практика проходить на автодромі.
  2. Офлайн вивчення теорії у класі. Після успішного складання іспиту учень може практикуватися у керуванні мотоциклом під контролем досвідченого інструктора.
Під час вивчення теорії вдасться освоїти всю необхідну інформацію щодо особливостей конструкції мотоцикла, принципів його роботи. Обираючи категорію «А», необхідно пам'ятати, що вчитися водінню на двоколісних видах транспорту можна з 14 років – мопеди та скутери з мінімальною потужністю. Складати іспит з метою отримання прав водія можна з 16 років, а возити пасажирів в Україні дозволено лише з 18-річного віку.

Коли можна здати на права та відкрити категорії «В» та «С»?

Представлені категорії дозволяють навчатися водінню з 16 років, проте отримати права на автомобіль можна лише з 18 років. Особливості найпопулярніших категорій:
  • Категорія «В» дозволяє керувати легковими автомобілями, в яких передбачено максимальну кількість пасажирських місць – до 8 (9-м вважається місце водія).
  • Категорія «С» дозволяє керувати вантажними автомобілями з конкретною вантажопідйомністю. Це легкі та важкі автомобілі з причепами, маса яких не перевищує 750 кг.
Враховуючи, в скільки років можна здавати на права, учні автошколи мають право проходити навчання та складати іспити, обираючи зручний графік та програму навчання. Порядок складання іспитів у СЦ МВС виглядає так:
  1. Необхідно підготувати певний перелік документів. З переліком усіх документів учні матимуть змогу ознайомитися перед вступом до автошколи.
  2. Складання іспиту з теорії здійснюється після повноцінного проходження всього теоретичного курсу – онлайн чи офлайн. Здійснюється перевірка знань щодо ПДР, дорожньої розмітки, юридичних аспектів та інше.
  3. Складання іспиту з практики здійснюється у тому випадку, якщо учень автошколи успішно склав іспит з теорії. Оцінюється вміння та майстерність керувати конкретним транспортом як на автодромі, так і в умовах міського руху.
Отримати посвідчення водія з відкритою категорією «В» або «С» можна після складання практичної частини іспиту. Документ видають майбутньому водієві особисто в руки та під розпис.

Чи можна здавати на права в 17 років?

Перед тим, як вступити до автошколи, багато хто цікавиться двома головними питаннями:
  1. Зі скількох років можна вчитися на права?
  2. В скільки років можна здавати на права?
Вчитися на права можна, починаючи з 14-річного віку, проте здавати на права у 17 років можна лише у разі відкриття категорії «А». Для отримання прав категорії «В» та «С» потрібно, щоб водієві виповнилося 18 років. Таким чином, можна вступити до автошколи у 17 років, а після настання повноліття – скласти іспити до СЦ МВС та стати повноцінним водієм.

Чи можна здавати на права в 16 років на машину?

Згідно з українським законодавством, навчатися водінню на авто з МКПП чи АКПП можна з 16 років. При цьому необхідно мати при собі документ, який допоможе встановити особу юного водія. Однак із 16 років дозволено відвідувати автошколу з метою навчання, але права на машину з 16 років отримати неможливо. Для відкриття категорії «В» з метою керування легковими автомобілями водієві має виповнитись 18 років. У 16 років можна отримати права з відкритими категоріями «А» та «А1» з можливістю подальшого керування мотоциклами та мопедами відповідно.

В скільки років можна здавати на права на специфічні категорії?

До списку специфічних та особливих категорій належать такі поширені категорії:
  • D1, D – дозволяють керувати автобусами, мікроавтобусами для перевезення пасажирів, а також автопоїздами з причепами для перевезення різного вантажу.
  • ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – це категорії важких вантажних автомобілів з причепами або напівпричепами, а також машини, що використовуються для доставки негабаритних, небезпечних видів вантажу.
Враховуючи всі нюанси, відповідальність та складнощі в керуванні такими видами транспортних засобів, на курси водіння з метою відкрити ці категорії можна записуватися лише з 20 років. Здавати на права можна з 21 року. У разі отримання прав з метою відкрити одну з цих категорій – ВЕ, С1Е, РЄ, D1E, DE, необхідно пам'ятати про ще одну важливу та обов'язкову умову: наявність досвіду водія від 1 року та більше за іншими низькими категоріями водіння. При цьому варто пам'ятати, що між проходженням навчання та складанням іспиту не повинно бути тривалих перерв. Відсутність практики водіння часто призводить до того, що водій забуває про деякі навички. У такому разі може знадобитися необхідність «освіжити» знання з теоретичної частини, взяти додаткові практичні уроки.
Подібні статті
16 тра 2024
Сліпа зона автомобіля
Перед виїздом на проїжджу частину кожен водій повинен подбати про те, щоб забезпечити собі максимальний огляд з усіх боків автомобіля. Така підгот ...
Читати далі
16 тра 2024
Як здати на права в Україні у 2024 році
Наявність автомобіля - гостра необхідність для кожної сучасної людини. З цієї причини все більша кількість українців приймають рішення <a href= ...
Читати далі
26 лют 2024
Зі скількох років можна здавати на права
<a href="https://stolica.com.ua/uslugi/podgotovka-na-kategoriyu-a/">Категорія «А»</a> надає можливість керувати різними двок ...
Читати далі
Знижка
4000 грн
Залиште заявку та отримайте знижку!