UA

До всіх публікацій

На скільки видають права в Україні: термін дії прав

30 гру 2023
Ще під час проходження навчання в автошколі майбутні водії можуть дізнатися про точний термін дії прав на керування транспортним засобом. Адже відразу після виходу з автошколи водії-початківці отримують тимчасове посвідчення, яке можна буде обміняти на постійне. Важливо знати, що заміна першого документа здійснюється лише після закінчення терміну дії. Раніше виконати процедуру заміни неможливо. Якщо знадобляться перші права категорії «В», не обійтися без вступу до автошколи та складання іспитів з двох частин – теоретична та практична.

Скільки дійсні тимчасові права в Україні?

Починаючи з 2017 року, було змінено термін видачі посвідчення водія, яке є першим у водійському досвіді та стажі. Завершивши навчання в автошколі, після проходження контрольної перевірки знань у сервісному центрі (СЦ) МВС, майбутні водії отримують посвідчення на 2 роки. Після двох років водій зможе отримати постійний документ. Термін дії постійного документа становить 30 років без необхідності:
  • повторне проходження навчання в автошколі;
  • повторної перевірки знань у СЦ;
  • готувати документи, що використовуються для отримання перших прав.
Крім того, складання іспитів або повторне навчання в автошколі не будуть потрібні в таких ситуаціях:
  1. При обміні прав старого зразка, які за новими законами України потребують заміни.
  2. Під час обміну прав, термін дії яких уже завершився.
  3. При зміні імені чи прізвища.
  4. У всіх цих випадках водії також отримують постійні права на 30 років.

Вимоги щодо обміну посвідчення

Здійснити обмін прав в Україні, термін дії яких минув, можна за умови дотримання всіх правил дорожнього руху. Відсутність порушень правил дорожнього руху при керуванні будь-яким із транспортних засобів – основа, що дозволяє безперешкодно здійснити обмін. Згідно з українським законодавством, обмін можливий, якщо водій за 2 роки не вчинив жодного порушення правил дорожнього руху або за наявності не більше двох адміністративних попереджень. Обмін тимчасових прав водія на постійні неможливий, якщо:
  1. Водій скоїв понад два правопорушення адміністративного типу.
  2. Водій скоїв одне чи більше кримінальних правопорушень.
У таких ситуаціях відбувається повноцінний процес анулювання прав водія без можливості їх подальшого відновлення. Тому правопорушнику потрібно знову вступати до автошколи, проходити теоретичну та практичну частини для подальшої перевірки знань та умінь у СЦ. Наступний етап – видача тимчасових прав із 2-річним терміном дії.

Список документів, які знадобляться для обміну прав водія

Здійснити успішний обмін тимчасових прав водія на постійні можна за умови наявності необхідного пакета документів. Водію потрібно зібрати та підготувати такі документи:
  • Український паспорт, ІПН – оригінал.
  • Перше посвідчення водія – оригінал.
  • Медична довідка водіїв.
  • Квитанція, що підтверджує оплату обов'язкових адміністративних послуг – оплата зборів провадиться у касі сервісного центру.
Оформлення постійних прав водія триває протягом 5 днів. Вартість обміну складає 243 грн. Права нового зразка відкривають перед водієм безліч можливостей, порівняно з наявністю посвідчень старого зразка. Насамперед водій може виїжджати на своєму транспортному засобі до країн ЄС, використовуючи права, брати в оренду транспорт у Європі. Це пояснюється тим, що новий зразок прав передбачає оформлення відповідно до міжнародної конвенції, підписаної країнами ЄС.

На який термін видаються постійні права в Україні та поширені умови заміни

Ознайомившись з інформацією про те, наскільки років видаються права, водії зможуть вчасно здійснити заміну без обов'язкового складання іспитів. Виняток із правил – необхідність у відкритті чергової категорії. Для цього потрібно пройти курс навчання в автошколі з подальшим складання іспитів. Заміна постійних прав водія, виданих на строк до 30 років, може відбуватися внаслідок таких поширених ситуацій:
  1. У разі застраліості всіх або деяких сторінок, за наявності візуальних ушкоджень прав.
  2. При зміні прізвища, різноманітних особистих даних.
  3. При використанні прав старого зразка, які потрібно змінити на нові посвідчення.
  4. При отриманні, відкритті чергової категорії.
  5. За зміни іноземних прав на документи українського зразка.
При цьому зміна прав в Україні здійснюється незалежно від місця реєстрації. Адже в країні діє єдина база, в якій числяться всі посвідчення водія автовласників з різних регіонів і населених пунктів України. Відлік часу проведення процедури обміну починається з подачі зібраного пакета документів. Обмін іноземних прав водія можливий у тому випадку, якщо громадянин має постійний посвідку на проживання в Україні. Крім того, країна, яка видала іноземне посвідчення, не має бути країною-членом, яка підписала конвенцію про дорожній рух.

Скільки дійсні права в Україні та оформлення міжнародних прав

МПВ – міжнародне посвідчення водія отримують всі громадяни України, яким необхідно виїхати до країн, що не є учасниками Віденської конвенції. До цього списку входять Азія, Африка, Австралія, Індія, 2 американські континенти, 4 держави ЄС. Тому крім національних прав не обійтися без оформлення міжнародних. Але оформити останні права зможуть лише українські водії, які вже отримали права нового зразка. Додатково потрібно зібрати наступний пакет документів:
  • 2 паспорти – оригінал українського та закордонного паспорта;
  • фото розміром 3,5 х 4, 5 з матовою поверхнею.
Термін дії МПВ – 3 роки з моменту одержання. Однак варто пам'ятати, що за відсутності національних прав водія МПВ вважаються недійсними, їх заборонено використовувати за призначенням При проходженні навчання в автошколі відбувається розбір інформації про різні види документів для водіїв, викладачі розповідають про актуальні терміни дії, можливості обміну. Учні зможуть отримати додаткову консультацію, поставивши запитання. В результаті вдасться отримати розгорнуту інформацію про умови отримання та обміну прав у різних ситуаціях, посилаючись на нові закони, актуальні зміни, про які має знати кожен водій.
Подібні статті
26 лют 2024
Зі скількох років можна здавати на права
<a href="https://stolica.com.ua/uslugi/podgotovka-na-kategoriyu-a/">Категорія «А»</a> надає можливість керувати різними двок ...
Читати далі
26 лют 2024
Жести інспектора-регулювальника: як розбиратися в знаках 
Виходячи з дому, всі в обов'язковому порядку зобов'язані пам'ятати про жести регулювальника ПДР, про які розповідають в автошколі п ...
Читати далі
01 лют 2024
Категорії водійських прав: на яку категорію навчають у автошколі?
Згідно з сучасною статистикою, практично кожен третій є водієм та власником певного виду транспортного засобу. На даний момент відомо більше 6 різ ...
Читати далі
Знижка
4500 грн
Залишіть заявку та отримайте знижку 4500 грн.